Sahiller

Sahiller

İskele

Long Beach, Mağusa ve Boğaz arasında bulunan, 3 km uzunluğunda inanılmaz güzellikte bir kıyı şerididir. Kuzey Kıbrıs’ın eşsiz sahillerinden bir tanesi olarak doğal güzelliği ile dikkat çekmektedir. Son 2 yıldır İskele Belediyesi Sahil Geliştirme projesinin uygulanmaya başlamasıyla, sadece tatilcilerin değil, yatırımcıların da göz bebeği olmuş durumdadır. Sahil geliştirme projesi kapsamında düzenlenen yürüyüş bisiklet yolları, ağaçlandırma ve aydınlatma çalışmaları, çocuk oyun alanları, açık hava spor aletleri ile rengarenk bir görünüme sahip olmuştur. Proje kapsamında çok yakında tamamlanacak olan anfi-tiyatrosu, spor kortları ve sahaları, festival alanları ile bölgenin aktivite ve eğlence merkezi haline gelecektir. Uzun plajı plaj voleybolu, rüzgar sörfü, tüplü dalış gibi spor aktiviteleri için oldukça uygundur.

Karpaz

Karpaz Yarımadası Milli Parkı Caretta kaplumbağaları ve yabani eşekleri ile ünlüdür. Halka ve turistlere açık kumsalları güney kıyıları boyunca uzanmaktadır.
Ayrıca Altın kumları ile ünlü olan Golden Beach, el değmemiş doğası, eşssiz güzelliği, sessiz ve sakinliği ile mola vermek ve hayatın keyfini çıkarmak isteyenlerin mutlaka uğraması gereken bir sahildir.

Mağusa

Glapsides Beach 5 km uzunluğunda olup, Kuzey Kıbrıs’ın en güzel plajlarından biridir. Halka ve turistlere açık olan sahilde, restaurant, cafe, şemsiyeler ve şezlonglar mevcuttur. Su sporları meraklıları ve amatör dalgıçlar için de uygun bir yerdir.

Silver Beach , Salamis Harabeleri arkasında bulunan ve güzel resifleri ile dalış için cazip olan bir sahildir. Aynı zamanda iki restaurant , şezlonglar ve şemsiyeler ile donatılmış sessiz ve rahat bir yerdir.
Palm Beach, güzel kumsalı , berrak denizi , şezlongları , şemsiyeleri tatil günlerini geçirebileceğiniz mükemmel bir sahildir. Sahile hizmet veren bar ve kafeleri ile kokteyl ve içecek servisi yapılmaktadır. 1960’lı yıllarda bu sahil şeridi dünyaca ünlü kişilerin de uğrak yeri haline gelmişti.

Prev Post

Tarihi Yerler

Tartışmaya Katıl

Compare listings

Karşılaştırmak
Yardıma mı ihtiyacınız var? Bizimle sohbet edin